محل تبلیغات شما

یکشنبه گذشته به خاطر مسائلی که در کلاس پیش آمده بود قورباغه و غریبه» را خواندیم و در این مورد صحبت کردیم که آیا ترسیدن از غریبه‌ها منطقی است؟ در برخورد با غریبه‌ها چه رفتاری مناسب است؟ فائزه در مورد این کتاب توضیح می‌دهد.

سر کلاس تفکر، یکشنبه گذشته، کتاب قورباغه و غریبه» را خواندیم. با آنکه این کتاب برای کودکان نوشته شده اما به نظر من برای همه مناسب است زیرا مطالبی در آن کتاب نوشته شده که همه باید هرچند وقت یکبار به خودشان یادآوری کنند: اینکه زود قضاوت نکنیم و ظاهربین نباشیم.

داستان قورباغه و غریبه» به این موضوعات اشاره دارد.

به نظر من رود قضاوت کردن و ظاهربین بودن هر دو یک چیز را به ما می‌گوید و آن این است که بدون اینکه درباره‌ی اخلاق و رفتار فردی اطلاعاتب داشته باشیم بگوییم او آدم خوب یا بدی است.

نظر شما درباره‌ی زود قضاوت کردن و ظاهربین بودن چیست و چرا بعضی افراد این ویژگی اخلاقی را دارند؟

به نظر من جذاب‌ترین بخش داستان جایی بود که موش صحرایی با کمک کردن به اهالی جنگل توانست اعتماد آنها را کسب کند. به نظرم این رفتار موش صحرایی کاملاً درست و بجاست و به ما می‌گوید نباید در مقابل قضاوت دیگران سکوت کنیم. باید به آنها ثابت کنیم آن کسی که فکر میکنند نیستیم.

اول داستان و آخرش خیلی تفاوت داشتند چون اول این داستان همه از موش صحرایی می‌ترسیدند و فکر می‌کردند او فرد خوبی نیست اما آخر داستان همه به خاطر رفتن موش صحرایی از جنگل ناراحت بودند. 

به نظر شما چرا ما از غریبه‌ها می‌ترسیم؟

مراقب رویاهایمان باشیم.

درباره‌ی کتاب ماتیلدا

دوباره نگاه کنیم!

داستان ,قضاوت ,موش ,کتاب ,صحرایی ,غریبه» ,موش صحرایی ,و غریبه» ,قورباغه و ,و ظاهربین ,نظر من

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خدمات لوله بازکنی بی واسطه 09120123321 Midnight